Nova Scotia II vesiputoussetti
Acqua Arte Nova Scotia II Ubbink vesiputoussetti, 3 tasoa ( 35, 45, 55 cm ).
Tarvitsee altaan, mistä vesi pumpataan ja mihin vesi laskeutuu. Pumppu ja altaat sisältyy, tarvitsee vielä altaan tai astian.
Ubbink Acqua Arte Nova Scotia II on 3 maljan putous luo puutarhaasi rauhoittavan zen-ilmapiirin. Putous on näyttävä ja kaunis lisä altaan reunalle ja lisäksi huolehtii elintärkeästä hapetuksesta liikuttaessaan altaan vettä.
Upea lisä vesipuutarhaan! 
Ubbink Nova Scotia II vesiputoussetti
Ubbink uusi vuodelle 2026 Nova Scotia mallin, uusi malli on Nova Scotia II. Suurimpana erona on allasosien materiaali, aiemmin terrazzo ja nykyään kestävämpi polyresiini. Jos sinulla on vanhempi Nova Scotia malli, siihen on saatavilla 35 ja 45 cm allasosia. Ulkoisesti, veden kanssa mallit ovat yhteneviä.
Ubbink Nova Scotia II -vesiputoussetti on kaunis vesiputous, joka lisää eloa ja liikettä kotilampeesi tai pihalampeen. Vesi virtaa kolmen matalan altaan läpi, jotka yhdessä muodostavat kauniin vesiputouksen. Tämä tuo lampeesi ylimääräistä happea ja parantaa veden laatua.
Kestävästä polyresiinistä valmistettu uudempi Nova Scotia setti on kestävä ja modernin näköinen.
Setti sisältää pumpun ja liitäntätarvikkeet, joten voit aloittaa vesiputouksesta nauttimisen heti.
Ubbink Nova Scotia II -vesiputoussetin 3 etua
- Sisältää pumpun ja materiaalit
- Parantaa veden laatua
- Kolme kaunista vesiallasta
Ubbink Nova Scotia II -vesiputoussetti sopii täydellisesti lammikoille, jotka tarvitsevat lisäliikettä. Kolme allasta luovat rauhoittavan veden äänen ja tuovat eloa puutarhaasi. Jatkuvan vedenkierron ansiosta lampesi pysyy kirkkaana ja terveenä. Setti on helppo asentaa - itse asiassa vain laittaa paikalleen, ja materiaali kestää kaikkia sääolosuhteita, mikä takaa pitkäaikaisen nautinnon.
Tämä vesiputoussetti on kaunis ja käytännöllinen lisä lampeesi.
Tekniset tiedot: Ubbink Nova Scotia II - vesiputoussarja:
- Materiaali: Polyresiini
- Mitat: Ø 35 - 45 - 55 cm
- Mukana:
- - Liitososat
- - Letku Ø 19 mm x 3 mm
- Pumppu 1600 l
Altaat suositellaan tyhjennettäväksi talveksi sekä ottamaan pumppu pois vedestä.
Suositus: Pumppu tulee puhdistaa ja säilyttää vesiastiassa seuraavaan käyttöön asti.
Huom! Tarvitaan allas / vesipaikka, johon vesi valuu ja johon pumppu sijoitetaan.
Altaasta pumppu nostaa veden letkua pitkin ylimpään maljaan.
Tuotteiden varastointi on siirtynyt v 2025 Vuosaaren satamaan ja siellä palvelut on luotu logistiikka yritysten rekkoja varten.
- Sähköjohdon pituus
- 10 m
- Toimitusaika
- 2 - 4 pv