Vesiaiheen Pumput sisäkäyttöön ja pienille pöytäsuihkulähteille Voit uusia pumpun tai uuden usvakoneen, tai rakentaa oman vesiaiheen. Ohessa pumppuja jotka sähköistykseltään on tarkoitettu sisäkäyttöön. Useammat näistä on tarkoitettu erilaisiin valmiisiin suihkulähteisiin ja patsaisiin. Varmista ja mittaa riittävä nostokorkeus. Useat mallit on varustettu myös valolla, joka tuo lisää näköä ja eloa suihkulähteellesi. Olemme myyneet vuosia Seliger (Saksa) merkkisiä suihkulähteitä, joihin nämä varaosa pumput pääosin käy.
Valikoimassamme on pumppuja sisäkäyttöön, valaisimella ja ilman valaisinta. Mittaa nostotarve, eli korkeus ja valitse oikea laadukas pumppu.
Pumppu 280 Seliger sisäkäyttöön. Sisältää 1,5 metrin kaapelin sekä kytkimen päällä/pois.
280 malli on tarkoitettu pieniin Seliger suihkulähteisiin, sopii joihinkin muihin valmisteisiin myös.
Pieni yleispumppu ulos sekä sisälle.Soveltuu hyvin pienille ulkopatsaille sekä vesiaiheille. Pumppaa 320 litraa tunnissa.
10 m sähköhohto ja oikea IP68 luokitus ulko- ja sisäkäyttöön.